Krb s výměníkem CTM AQUAFIRE PLUS

Teplovodní krby CTM jsou unikátní svou patentovanou konstrukcí, která zajišťuje maximální využití energie do tepelného výměníku a optimální hoření v krbu. Zaměření pouze na teplovodní krby a 30leté zkušenosti jsou znát na každém krbu.

Patentovaný systém tří úrovňové regulace spalin a přísunu vzduchu upravuje optimálně požadovaný výkon krbu. Tento bezkonkurenční systém umožňuje upravovat tři nezávislé klapky k dosažení správné činnosti krbu a nastavení, dle specifických podmínek dané instalace v závislosti na umístění a tahu komína. Jedná se o:

  • Klapka primárního vzduchu. Při instalaci automatické regulace vzduchu ecoKOM může být regulace zcela automatická. Nastavená teplota topné vody v krbu se udržuje regukací vzduchu pro hoření.
  • Regulace komínového tahu. Slouží k nastavení komínového tahu do konkrétního komína, na který je krb napojen.
  • Klapka typu by-pass. Upravuje tok spalin uvnitř krbu a prodlužuje jejich cestu, dříve než odejdou komínem. Tímto je dosaženo vyšší účinnosti a lepšího poměru výkonu do topné vody. Systém by-pass je možné využívat i pro snížení výkonu krbu, např. v přechodném období, kdy by mohlo docházet k přehřívání topné vody.

Řezy krbem CTM

Krby CTM jsou vyrobeny z ocelového plechu s nízkým obsahem uhlíku s označením DD11. Jeho chemické složení a struktura poskytují vysokou odolnost a tepelnou stabilitu při značných tepelných rozdílech, které u teplovodních krbů vznikají. Svařování spojů v ochranné atmosféře zabraňuje oxidaci svárů. Všechny krby CTM mají certifikát CE, který garantuje, že výrobek splňuje přísné požadavky na provoz, zabezpečení a zdraví uživatelů. To také znamená, že krby CTM mohou být prodávané ve všech zemích Evropské unie.Řez krbem CTM

Aktuality